ABU ROBOCON 2017 Үндэсний роботын тэмцээн 5 дугаар сарын 30 ны өдөр бөхийн өргөөнд зохион байгуулагдлаа. Тус тэмцээнд нийт 8 сургуулийн 11 баг оролцсоноос МУИС-ийн ХШУИС-ийн роботын баг түрүүлж аваргын цомын эзэн болж Япон улсад зохиогдох олон улсын тэмцээнд эх орноо төлөөлөн оролцох эрхтэй болсон бол дэд байранд ШУТИС-ийн ЭХС-ийн “Эрчим-1” баг, гуравдугаар байранд Говьсүмбэрийн Политехник коллеж-ийн “Электрон жаалууд-1” баг орлоо. МУИС-ХШУИС-ийн роботын багийн удирдагч багш Ө.Батбаяр нь “ШИЛДЭГ УДИРДАГЧ БАГШ” шагнал хүртсэн.

Энэхүү тэмцээнд оролцох боломж олгож, дэмжсэн МУИС-ийн удирдлага болон ХШУИС-ийн захирал Н.Баатарбилэгт талархсанаа илэрхийлье.

The student population, amounting to over halloween writing paper 12,800 students, represents all 50 states and over 80 countries